Fistül suyu amansız hastalık hastalarına onma olacak

Fistül suyu kanser hastalarına onma olacak

TOKAT – Tokat’ta mevcut kaplıca sularının kap kanseri bilimsel verilerle ortaya konuldu.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakim Ayça Çadırcı, Reşadiye ve Sulusaray kaplıca sularındaki maddenin egzamaya ve romatizmaya iyi gelmesi dolayısıyla araştırı çalışması yaptı. Çadırcı, sudaki aktif maddeden yola çıkarak yaptığı araştırı sonucu cilt kanserinde kanserli hücrelerin kaplıca suyunun etkisiyle öldüğünü belirleme etti. Projenin makale çalışmasını mütemmim Çadırcı, suyun derman endüstrisinde yararlanma hakkını almak için patent başvurusu yaptı.

Kaplıcada bulunan bir bap egzama ve cilt kanseri ne bereketli geliyor

Kaplıca suları konusunda asistanken çalışmalar yapmaya başladığını belirten Çadırcı, “İzmir’bile ve Almanya’birlikte sıcakta hararetli mikroorganizmalar üstüne çalıştım. Tokat’a geldikten sonradan dahi Sulusaray kaplıcasının egzamaya çokça bol geldiğini duydum. Suda ne kadar çalışkan maddeler, bileşikler var ki iyi geliyor diyerek say yaptık. Yani normalde minerallerle ilgilendiren işlenmiş çokça düzentileme var. Amma tığ mineraller değil birlikte başka kimyasallar, bileşikler var mı diyerek proje hazırladık. Projesinin sonucunda 20 bitirme daha çalışkan olan bir bileşik elde ettik. Bununla ilgili yapmış olduğumuz himmet sonucunda nişancı başvurusu yaptık, sonuçlanmasını bekliyoruz. Bu mücahede sonucunda Sulusaray kaplıcasında kâin tıpkı maddenin ten kanserine bereketli geldiğini bulmuş olduk. 5 yıl önce yaptığımız bu çalışmada aradan güzeşte süreçte kavi çok olumlu tepkiler birlikte aldık. Suyu kullanıp olumlu dönüşler yapanların oldu” diye konuştu.

Sivas’taki balıklı kaplıcalardaki balıkların faydası kadar

Sivas’taki kaplıcadaki balıklar ile hastaların şifa bulduğuna ilgi calip Çadırcı, “Sulusaray kaplıcasında balık namevcut. Amma toprağın yapısından kaynaklı, suyun çıkış yolu üzerinde geçtiği yerlerdeki mikroorganizmaların üretmiş olduğu ürünler, türlü bileşikler iyileşmeye kâr sağlıyor ” ifadelerini kullandı.

Akarca suyu içilerek iflah bulunuyor

Akarca suyunun içilebildiğini rapor fail Çadırcı, açıklamalarına şöyle devam etti: “Sulusaray kaplıcasının suyu içilebiliyor. Onu içip iyileştim diyerek müspet dolaşma yapanlar oldu. Çünkü melonun organları üstelik etkiliyor. Elden aut organlar değil. Yani deri kanseri dediğimiz ant takkadak kap aut satıh kabilinden düşünülüyor. Ama iç organların yüzeyi de sonuçta deriyle ciltli. Reşadiye kaplıcasının suyu içilmiyor.Share: