İYİ Fırka Umumi Başkanı Akşener, Bolu’da itfaiye binasının açılışına katıldı Açıklaması

İYİ Tümen Umumi Başkanı Meral Akşener, “İnşallah 13. reisicumhur bizim gösterdiğimiz namzet olacak, ego ona inanıyorum.” dedi.

Akşener, Bolu Belediyesince Paşaköy Mahallesi’nde yapılan kullanılmamış itfaiye aracı binasının açılış törenindeki konuşmasında, Ulus İttifakı’nın seçme belediye başkanlarının yaptığı çalışmalardan mutlu olduklarını söyledi.

Hepsinin çokça önemli tekebbür ortaya koyduğunu tamlayan Akşener, “Çalmadılar, çaldırmadılar, tutumsuzluk etmediler. Nedeniyle elde ettikleri beher kuruşu üstelik hem somut hizmete hem de kaybolan toplumsal cesamet olma anlayışının yanına sosyal belediyeciliği koydular.” diye konuştu.

İstanbul, Ankara ve gayrı şehirlerde Bolu’bile olduğu kabilinden itici güzeşte kışta istinas parasını veren, azık yardımı özne, vatandaşlara dokunarak içtimai belediyeciliği uygulayıcı yöneticilere teşekkür fail Akşener, israftan arttırılan değme şeyin bölüt harcandığını anlattı.

“İnşallah 13. cumhur reisi bizim gösterdiğimiz aday olacak, ego ona inanıyorum.” diyen Akşener, hem seçilen cumhurbaşkanının hem dahi ortaya sâdır iktidarın, belediyelerde ortaya konulan o iradeyi, çalışmayı, sadeliği ve sosyal cesamet olma anlayışını devam ettireceğini kaydetti.

Akşener, Meclis Başkanvekili olduğu dönemde, Bolu Şehremini Tanju Özcan’ın katip organ olduğunu aktararak, “Birlikte çalıştık uzun uzun beş on. Dolayısıyla Bolu amacıyla çoğaltan kalbini bilirim, Bolulular üzere hayallerini bilirim amma vitesi yükseltmiş gördüm. İki öz irade etti; dedi kim ‘Meral abla, masada benim adımı unutma.’ Demin herkesi komaya sokayım; unutmayacağım. İkinci eke mesajı; Nureddin Nebati meselesi. Diyor kim ‘Gözünde ışıntı olan abiden çok daha bereketli tutum yönetirim.’ Akilane mu anlamışım? Bunu da unutmayacağım Tanju başbuğ.” diye konuştu.

Akşener, Özcan’ın sığınmacılarla ilişkin konuyu gündeme getirmekte doğruca olduğunu söyleyerek, “Türkiye’üstelik bu durumu, bu rahatsızlığı duyurma üzerine zorlu çokça ses çıkaran oldu ama sunu kocaman sesi çıkaran siz oldunuz. kimi vakit nahak saldırılara, eleştirilere uğradınız ama ego sizin insani yanınızı bilirim, zımnında yazmak istediğinizi, nereye dikkati kullanmak istediğinizi bilen biri olarak.” ifadelerini kullandı.

Bütün politik partilerin sığınmacıların memleketlerine gönderilmeleriyle ilgili konkre ve ayan deklarasyonları olduğuna aktaran Akşener, şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz hafta içerisinde sığınmacılara dayalı somut programımızı açıkladık. Hesabına ‘Milli Barhana Doktrini’ dediğimiz, 3 sene içerisinde Türkiye’deki hep sığınmacıların memleketlerine gönderilmesini planlayan, bunun için Avrupa Birliği, Amerika, Rusya ve Esad dahil doğmak amacıyla herkesin masaya oturduğu, bu yükü hoppadak Türkiye’nin çekmeyeceği planı, programı paylaştık. Sizlerin de dümbelek bildirimleri olursa bunun güncellemeleri devam edecek.”

Atatürk’ün sevdiğini anlatım ettiği “Selanik” türküsü eşliğinde sürdürdüğü konuşması sırasında duygulanan Akşener, şunları kaydetti:

“Bizlere Rumelisi’nden Anadolu’suna aynı ruhu bırakan, bu cumhuriyeti kuran ve bizlere kişi eden, hiçbir vatandaşını fark etmeyen, zenginine fakirine bakan, fakirini kollayan, demokrasiyi kasıt seçmiş o insana bu kadar taşlama edilirken, onunla bu büyüklüğünde savaşım edilirken, ona bu büyüklüğünde yanlışlık edilirken arada bir kendime soruyorum; ey Meral Akşener, konusunda düşeni yerine getirebildin mi? Bazı Bazı söylüyorum, lan balaban insan Atatürk! Mustafa Kemal Vakarlı, bizleri affet. Amma küçümseme olsun, sana ahit olsun, bu ülkenin insanlarını senin üzere aynı arada, birbirine düşürmeden birlikte tutacağımıza bayram veriyorum. Manevi huzurunda nazikâne kardeş kardeş hürmetle eğiliyorum. Allah böyle türküleri benzeri elan söyletmeyi Türk’e talih etmesin diyorum.”

Özcan’dan cumhurbaşkanlığı adaylığı talebi

Bolu Şehremini Özcan üstelik uray namına ekonomilerini çok bereketli yönettiklerini, içtimai yardımlar alanında bile çok ferah işler yaptıklarını belirterek, yürüttükleri çalışmalardan bahsetti.

Altılı masanın ortak cumhurbaşkanı adayı belirlemesi konusuna değinen Özcan, “Beraber altılı ganyan masa adına herhalde isimleri konuşmaya başlayacaksınız. Sosyete namına bekliyoruz. Orada bile şey olursa Bolu’da üstelik tıpkısı kardeşiniz var. Diploması var. 8 almanak izzet deneyimi var, milletvekilliğinden. Girdiği son 5 seçimin hepsini nail başarı öyküsü de var. Aklınızın benzeri kenarında bulunuversin Sayın Umumi Başkanım.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların peşi sıra Akşener ve Özcan, itfaiye aracı elbisesi giyerek dualarla eşliğinde binanın küşat kurdelesini kesti.

Akşener, henüz sonra Bolu Dağı’nda ayrımsız otelde partililerle basına vabeste toplantıda bir araya geldi.Share: