Trump malikanesinin basılması sonrası sorgulanacak

Sakat MEMLUK Başkanı Donald Trump’ın, Florida’ki evine Federal Sormaca Bürosu (FBI) baskınından sonra varlıklarının değerleri üzerine açılan anket neticesinde, New York Başsavcılığında ant altında anlatım vereceği bildirildi.

“Truth Social” ismini verdiği sosyal medya uygulamasından izah fail Trump, “erte ırkçı New York Başsavcısını göreceğini ve KÖLE tarihindeki sunu nazik cadı avının sürdüğünü” belirtti.

Trump, mülklerinin değerleri üzerine açılan anket kapsamında kasem altında sorgulanacağını doğrulayarak “Şişman şirketim ve ego herhangi bir taraftan saldırıya uğruyoruz. Muz cumhuriyeti!” ifadesini kullandı.

Izah, Trump’ın Florida’daki Mar-A-Lago malikanesinin cemaziyelevvel Federal Anket Bürosu (FBI) ajanlarınca basılmasının peşi sıra geldi.

Sevgili süreci

New York Başsavcısı Letitia James, Trump Organization isimli şirkete ilişkin gökdelenler ve golf sahaları gibi varlıkların değerinin on yıldan aşkın süredir mali tablolarda yanlış yansıtıldığını iddia ettiği sormaca kapsamında Trump ve çocuklarını rapor vermeye çağırmıştı.

Trump ve avukatları seçme seferinde karara itiraz etmiş, başsavcılığın istediği belgelerin kendilerinde bulunmadığını beyan etmişti.

Teferruatlı bire bir süreç sonrasında iki hafta ilk, New York Eyalet Temyiz Mahkemesi soruşturmayla ilgili Trump’ın mahkemeye gelerek ifade vermesi gerektiği kararını onaylamıştı.

Bire Bir ahit sonra de federal tıpkı hâkim, Trump’ın, James’in kendisi karşı yürüttüğü soruşturmayı abanmak amacıyla mahkeme kararı çıkartma girişimini menfi yanıtlamıştı.

Trump: FBI, Florida’daki evimi bastı

 

Ultra zengin Trump, ülkü açmak amacıyla para istedi

 

Trump: “Esasen yarmak zorunda kalabiliriz”

 

Share: